TRÁVNÍKY

Zakládáme trávníky seté, kobercové, hybridní a umělé.

Trávník setý

Zakládá se na důkladně odpleveleném pozemku, který strojově připravíme. Pokud je třeba, navážíme vhodnou zeminu a provádíme modelaci terénu.  Výsev provádíme strojově sečkou, která osivo vyseje, zapraví do půdy a zaválcuje. V prvních měsících po výsevu je velmi důležitá pravidelná zálivka, jinak hrozí zaschnutí semene. Také hrozí invaze plevele, nebo spláchnutí semene při silném dešti.

 Zeminu můžeme případně vylepšit dalšími prostředky, biologickými, organickými nebo minerálními. Patří zde například Zeolit, mykorhizní houby, hydrogely a další.

IMG_1300

Travní koberec

Travní koberec nebo také rolovaný kobercový trávník rychle ozelení vaši zahradu, park, nebo hřiště. Trávník je založen během několika hodin, bez plevele a mechu. Plné zátěže je schopen během 3 týdnů.

Trávník hybridní

Hybridní trávník kombinuje přednosti přírodního a umělého trávníku. Kombinace přírodních a umělých vláken zvyšuje jeho odolnost při zátěži, proto se používá hlavně na extrémně namáhané části fotbalových nebo golfových hřišť.

IMG_0106
IMG_3167

Travní koberec umělý

Umělý trávník je ideálním řešením pro místa, kde nemůže být přírodní trávník.

ÚDRŽBA TRÁVNÍKŮ

IMG_3920

REGENERACE TRÁVNÍKŮ​

VERTIKULACE PO ZIMĚ

Vertikutace je obnovující péče, která zajistí lepší přísun živin, vláhy a vzduchu ke kořenovému systému vašeho trávníku. Zbavuje trávník toho, co do zdravého trávníku nepatří. Trávník se stává hustějším, vitálnějším, zdravějším.

IMG_0028
IMG_0075

HNOJENÍ

Nabízíme dodávky kvalitních travních hnojiv a také hnojení.